Potřebujete poradit - vlevo
Potřebujete poradit s Vaší objednávkou?

Kontaktujte našeho technika
Po–Pá od 8:00 do 16:30 hod.

Petr
Světlík
+420 725 014 055
info@bagno.cz

 

Nenašli jste u nás co hledáte?

Poptejte nás na Vaše zboží

Poptávky
na Bagno.CZ

 

Osobní odběr

Zboží z objednávky si můžete vyzvednout osobně.

Výdej v Praze

Výdej v Brně

 

Přeprava objednávky

Přepravíme vaše zboží až domů. Výhodná balíková i paletová přeprava.

Doprava na paletách na Bagno.CZ
Informace
o platbách a přepravách

 

 

 

Bagno.CZ a splátky Cofidis - iPlatba

 

Hodnocení obchodu na Zboží.cz

 

Člen APEK

 

Bagno.CZ a recenze na Heureka.CZ

Návod pro klasické zdění luxferových stěn

Materiál potřebný k sestavení stěny :

  • Malta na sklo značky SEVES v bílé nebo šedé barvě
  • Dilatační spoj s jednou přilnavou stranou
  • Vodící spoj
  • Tyčové prvky z nerez oceli o průměru 6mm
  • Distanční prvky z umělé hmoty SEVES

1. Přípravná fáze

Při realizaci panelů ze skleněných tvárnic respektujte následující rozměrová omezení:
Plocha (h x L) <= 15m2
Výška (h) <= 6m
Délka (L) <= 7,5m

Stěny vytvořené tvárnicemi považujte za samonosné, v žádném případě je nezatěžujte břemeny či zatěžováním horními a/nebo bočními stěnami. 

 

 Ověřte, zda je opěrná rovina/kotvící plocha dokonale svislá i vodorovná, použijte přitom vodováhu. Očistěte kontaktní plochy. Narýsujte prostorové rozměry stěny (tloušťka, délka a výška). Vymezte základnu stěny pomocí dvou dřevěných lišt. Rozmístěte kalandry (válce n.sloupky) na vzdálenost přibližně 60-80 cm, abyste zkontrolovali svislost stěny (v případě, že se jedná o zakřivené stěny, umístěte kalanry vždy po každých dvou skleněných blocích).

 

 Umístěte kluzný resp. vodící spoj mezi dvě dřevěnné lišty v základu stěny, poté umístěte dilatační spoj na obvodové stěny. Připravte vyvýšený pás tak, že vylijete maltu na sklo přímo na kluzný resp. vodící spoj. Doporučovaná minimální tloušťka 3 cm. Na boční opěře vyznačte body, ve kterých budou provedené otvory k uložení tyčoviny z nerez oceli za účelem armování.

2. Provedení

 

Před započetím sestavování stěny si ověřte celistvost každé jednotlivé tvárnice. SEVES poskytuje záruku na výrobek až do okamžiku jeho instalace. Vezměte první tvárnici a zednickou lžící rozetřete maltu po jedné straně. Umístěte tvárnici proti zdi a současně ji vyrovnejte do roviny na pásu, položte stranu s maltou proti dilatačnímu spoji a udržujte od tohoto spoje odstup alespoň 1 cm, poté vyplňte vzniklý meziprostor maltou. 

 

Vezměte další tvárnici a zopakujte shora popsaný postup, dávejte přitom pozor, abyste položili stranu s maltou vedle té, která byla položena předtím. Nyní vložte první distanční prvek z umělé hmoty mezi tyto dva kusy a dále opakujte postup pokládání skleněných prvků a distančních prvků, dokud nedokončíte celou řadu. 

 

Umístěte vodorovně první nerezovou ocelovou tyč oceli tak, že jeden její konec nasunete do otvoru, který jste vytvořili předtím proti zdi, a ustavte ji přímo na distanční prvky z umělé hmoty. Po dokončení celé řady zkontrolujte svislost a vodorovnost stěny. Počítejte s vložením armovacích tyčových prvků jak u vodorovných spár, tak u svislých spár, zabraňte tomu, aby se tyto prvky dotýkaly skla. Předtím, než budete pokládat poslední horní řadu, umístěte proti stropu dilatační spoj. Vyčistěte veškeré zbytky malty mezi jednotlivými skleněnými kusy a dále mezi skleněnými kusy a obvodovými konstrukcemi, ještě než malta ztuhne. 

3. Dokončovací fáze, čištění a ochrana

 

Před zahájením tmelení zkontrolujte, zda malta řádně doschla. Odstraňte vnějš destičky distančních prvků z umělé hmoty, použijte přitom takový nástroj, aby nedošl k poškrábání povrchu skla.

 

Rozetřete maltu na sklo měkkým hladítkem, dávejte přitom pozor, abyste řádně vyplnili spáry. Vyčkejte, až tmel zatuhne a poté jej začněte lehce vyhlazovat pomocí vlhké, čisté houby, dokud je tmel ještě vlhký. Začněte s čištěním jednotlivých skleněných kusů, používejte přitom houbu nebo měkký, čistý a navlhčený hadřík. Hadřík je nutno často máchat v čisté vodě; dávejte také pozor, abyste nepoškrábali sklo. 

 

V případě, že je nutné odstranit ze skla případné zatvrdlé šmouhy či skvrn od malty použijte roztok kyseliny chlorovodíkové (například kyselinu solnou, produkty k odstranění vodního kamene a jim podobné produkty) nebo kyselinu octovou (například bílý vinný ocet), dávejte přitom pozor, abyste nepřejížděli po spárách, používejte rovněž veškeré prostředky osobní ochrany.
Při čištění nepoužívejte olejová rozpouštědla, kyselinu fluorovodíkovou nebo silně alkalické roztoky (například sodu nebo podobné látky).

Po vyčištění stěny a kontrole, zda řádně vyschla, utěsněte styčná obvodová místa stěny vhodným materiálem, aby nedocházelo k pronikání vody. Z téhož důvodu je nutné stěnu opatřit ochranou proti průsakům vody – natřete spáry impregnačním roztokem na silikonové bázi. Tyto roztoky jsou naprosto průhledné a navíc poskytují další záruku, pokud jde o životnost plochy ze skleněných tvárnic.

Pozn.: Při instalaci tvárnic s pískovaným povrchem musí být krycí ochranná fólie odstraněna až v okamžiku tmelení spár. Případné zbytky lepidla z fólie je nutno odstranit jemnou, neabrazivní houbou a slabým roztokem teplé mýdlové vody nebo, jsou-li tyto zbytky více odolné, acetonem či organickým rozpouštědlem.

Při používání impregnačních tmelů na silikonové bázi a těsnících materiálů je nutno přísně dodržovat pokyny pro uživatele vydané výrobcem.

 

 
Související zboží
Dilatační páska Kód: DILPAS_700023
Praha: 11m ihned k odběru
Brno: Od objednání 5-8 dnů
Sleva 17 %
50 Kč
Distanční křížky 10mm, tl. 8cm Kód: DIST10-8
Praha: 590ks ihned k odběru
Brno: 17ks ihned k odběru
Sleva 36 %
7 Kč
Distanční křížky 5mm, tl. 8cm Kód: DIST5-8_704020
Praha: Vyřazeno z nabídky
Brno: Vyřazeno z nabídky
Sleva 18 %
9 Kč
ULTRACOLOR PLUS 111 Mapei hydrofobní spárovací tmel STŘÍBROŠEDÁ, 5 kg Kód: 6011105AU-MAPEI
Praha: Vyřazeno z nabídky
Brno: Vyřazeno z nabídky
Sleva 25 %
300 Kč
Vetromalta bílá, 25kg Kód: VETBIL25
Praha: 10bal. ihned k odběru
Brno: Od objednání 5-8 dnů
Sleva 34 %
543 Kč
Vetromalta bílá, 5kg Kód: VETBIL5
Praha: 4bal. ihned k odběru
Brno: Od objednání 5-8 dnů
Sleva 30 %
152 Kč
Výztuž prut pozink, průměr 6mmx2m Kód: PRUT6MM_700028
Praha: Platí do vyprodání zásob
Brno: Platí do vyprodání zásob
Sleva 25 %
72 Kč
TOPlist